NAŠA ČLANA NA EVROPSKEM PRVENSTVU V JUDU 2019

11.09.2019
NAŠA ČLANA NA EVROPSKEM PRVENSTVU V JUDU 2019

JUNIOR EUROPEAN JUDO CHAMPIONSHIPS 2019 - VANTAA, FINLAND

12.9 - 15.9 2019


V nedeljo 15.09.2019, se je z ekipnim tekmovanjem zaključilo letošnje Evropsko prvenstvo za mladince in mladinke 2019 v finskem mestu Vantaa.

Na tekmovanju je nastopilo skupaj 442 tekmovalcev in tekmovalk iz 44 evropskih držav. Nastop na najmočnejšem tekmovanju v Evropi za starostno kategorijo mladincev in mladink do 21 let sta si skozi kvalifikacijske EJU turnirje, ki so potekali skozi celo leto, zagotovila tudi člana ŠD GIB ŠIŠKA, judoist Urh Klopčič in judoistka Zarja Tavčar.

Urh Klopčič se je v okviru slovenske judo reprezentance boril v kategoriji do 66 kilogramov (31 tekmovalcev). Urhje v prvem kolu tekmovanja moral priznati premoč predstavniku Gruzije, TUTASHVILIJU, Giorgiju, kasnejšemu zmagovalcu turnirja in evropskemu prvaku, in tako ostal brez popravnih bojev.

Zarja Tavčar je nastopila v kategoriji do 63 kilogramom. V prvem kolu je izgubila proti predstavnici Madžarske OZBAS, Szofi, po končnem razpletu turnirja prav tako zmagovalke turnirja in evropske prvakinje. Zaradi poraza v prvem kolu tudi Zarja ni imela repešažnih bojev.

Podrobnejši rezultati tekmovanja: http://www.ippon.org/ec_jun2019.php

Čestitamo Urhu in Zarji za borben nastop, želimo jima še veliko "velikih turnirjev" ter naslednjič več športne sreče.

Vse čestitke prav tako celotni slovenski ekipi za zastopanje naše države na turnirju.

#JudoVantaa2019
#europeanjudo
#judoslo

Nazaj